Bonjoro – spersonalizowane wiadomości wideo dla Twoich klientów

Niezależnie od branży, najważniejszą rzeczą w każdym biznesie, bez wyjątku, są dobre relacje z klientami. Nawiązanie relacji z klientem, jest jednocześnie najtrudniejszą rzeczą i największym wyzwaniem z którym spotyka się każda firma. Każdy z nas, bombardowany jest codziennie różnego rodzaju treściami marketingowymi, dlatego też, aby zostać zauważonym – trzeba wybić się z szarego tłumu. W tym, z pewnością pomoże nam Bonjoro.

Czym jest Bonjoro?

Bonjoro jest aplikacją która pozwala na nagranie i wysłanie Twojemu klientowi spersonalizowanego, krótkiego filmiku wideo. Celem takiej wiadomości miałoby być powitanie nowego klienta, szybkie wprowadzenie do oferowanych usług oraz zbudowanie bardziej personalnej więzi z klientem. Czasami – może to być po prostu najważniejsza rzecz którą możesz zrobić dla klienta. Oczywiście – ogranicza nas tutaj jedynie wyobraźnia, gdyż Bonjoro nie narzuca nam w żadnym wypadku treści ani formy wiadomości wideo.

Jak używać Bonjoro?

Bonjoro jest aplikacją działającą pod adresem https://bonjoro.com, oraz aplikacją mobilną, dostępną na urządzenia iOS i Android. Używanie aplikacji powinniśmy w pierwszej kolejności rozpocząć od skonfigurowania integracji z naszym systemem CRM czy też systemem mailingu. Tak aby każdy nowy klient automatycznie był wysyłany do Bonjoro. Aplikacja pozwala na integrację z wieloma zewnętrznymi systemami, a jeśli czegoś nam zabraknie – uniwersalną metodą rozwiązującą ten problem jest Zapier.

Na telefonie komórkowym instalujemy specjalną aplikację. Za każdym razem, jak do Bonjoro zostaną wysłane dane nowego klienta, otrzymamy powiadomienie na telefon. Wystarczy wówczas uruchomić aplikację, nacisnąć czerwony przycisk rozpoczynający nagrywanie i powiedzieć kilka słów do kamery telefonu. Po zakończeniu nagrywania – filmik jest wysyłany na serwer, gdzie jest kompresowany, opakowywany w szablon wiadomości email i całość wysyłana jest do klienta.

Czy to faktycznie działa?

Tak! Bonjoro wyświetla szczegółowe statystyki na temat wysyłanych wiadomości. Po kilku testach i odpowiednim dopasowaniu tematu i treści samej wiadomości – udało mi się uzyskać średni open rate dla wiadomości na poziomie 80% oraz wyświetlenia powitalnego wideo na poziomie 65%. Według mnie – wynik jest rewelacyjny.