Jak znaleść pomysł na nazwę produktu / strony / aplikacji?

A więc masz rewelacyjny pomysł biznesowy na nowy produkt. Myślisz sobie, że będzie sprzedawał się jak świeże bułeczki. Wiesz już jak zrobić stronę internetową i bloga. Udało się znaleść dobrą ofertę hostingu oraz zakupu domeny. Wszystko jest gotowe aby ruszyć do pracy i zacząć zarabiać durze pieniądze na Twoim pomyśle.

Jest jednak jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz, która mogła umknąć w euforii – nazwa Twojego produktu! Internet jest pełen różnego rodzaju treści, aby zostać zapamiętanym i się wyróżnić, warto dobrze nazywać swoje produkty.

Z pomocą mogą nam przyjść serwis namelix.com i stosowane przez niego algorytmy sztucznej inteligencji. Na stronie namelix możemy podać kilka słów kluczowych, które naszym zdaniem najlepiej opiszą tworzony przez nasz projekt. Załóżmy, że tworzymy aplikację dla biegaczy długodystansowych, wpisujemy zatem słowa kluczowe „application for long distance runners”, a następnie klikamy „Generate”.

W kolejnym oknie, które pojawi się na ekranie określamy długość nazwy która ma zostać wygenerowana.

Możemy przejść również na zakładkę „Name Style”, gdzie istnieje możliwość określenia stylu generowanych nazw. Według mnie, rozwiązaniem będzie zaznaczenie opcji „Brandable names”. Następnie klikamy „Generate”.

Po krótkiej chwili, otrzymujemy listę propozycji, wraz z przykładowym logo (które dodatkowo można od razu kupić).

Teraz pozostaje nam przejrzeć wyniki dla wpisanej przez nas frazy i sprawdzić co nam się podoba. Warto jeszcze kilka razy cofnąć się do pierwszego kroku i sprawdzić wyniki generowania nazw do innych, podobnych fraz.