1and1 wycofuje się z Polski. Co dalej z klientami?

Globalny dostawca usług hostingu, po cichu, bez medialnego rozgłosu wycofuje się ze świadczenia usług na terenie naszego kraju. Firma weszła na polski rynek w sierpniu 2010 roku. Od początku starała się bardzo zdobyć duży udział w rynku. Było słychać o niej wszędzie. Może nawet pamiętacie reklamy telewizyjne pokazujące jak szybko zbudować stronę, korzystając z ich kreatora. Niestety mimo, medialnego rozgłosu, 1and1 opinie miał raczej słabe. Klienci skarżyli się na poziom wsparcia technicznego i słabe działanie serwerów. Teraz, po 7 latach 1and1 się poddaje – rezygnuje ze świadczenia usług na terenie Polski.

Co z klientami 1and1?

Są zdani na siebie. Na stronie 1and1 pojawiły się wprawdzie poradniki informujące o tym jak należy zgrać dane ze swojego konta, ale na tym ich pomoc się kończy. Przed dotychczasowymi klientami 1and1 stoi konieczność wyboru nowej firmy hostingowej i migracji swoich usług. Firma 1and1 jako następcę rekomenduje swoją drugą markę – home.pl, ale na dzień dzisiejszy nikt nie pokusił się o przygotowanie procedury automatycznej migracji usług. Klienci muszą zadbać o wszystko samemu. Moim zdaniem dobitnie pokazuje to, że firmie 1and1 nie zależy na swoich klientach i dalsze korzystanie z usług 1and1 pod szyldem home.pl może nie być dobrym pomysłem.

Mam hosting w 1and1. Co mam zrobić?

Niestety jesteś skazany na szukanie nowej firmy hostingowej. Ja oczywiście polecam zapoznanie się z ofertą AttHost. Jeśli przenosisz hosting z 1and1 – AttHost ma dla Ciebie specjalną ofertę – otrzymasz dodatkowo 10% rabatu na pierwszy rok działania usługi.