Gdzie szukać darmowych motywów dla WordPressa?

Znalezienie pasującego nam motywu bywa nie lada wyzwaniem, zwłaszcza jeśli ograniczamy się jedynie do darmowych motywów. Jest jednak kilka miejsc, gdzie warto zajrzeć.

Gdzie szukać motywów?

Pierwszym miejscem gdzie powinniśmy skierować swoje kroki jest strona WordPress.org, gdzie znajduje się obecnie ponad 7000 darmowych motywów. Motywy dostępne na tej stronie dostępne są również poprzez zakładkę „Wygląd” w panelu naszej witryny. Ich jakość i poziom zaawansowania jest bardzo różny, ale przeglądając najbardziej popularne motywy, z pewnością mamy dużą szansę na dobry wybór.

Kolejnym bardzo dużym zbiorem darmowych motywów jest strona justfreethemes.com, na której w chwili obecnej znajduje się blisko 1500 motywów. Autorzy strony deklarują, że motywy znajdujące się na tej stronie – są bardzo wysokiej jakości i zostały starannie wyselekcjonowane.

Warto również zajrzeć na stronę templatemonster.com, do działu z darmowymi motywami. Znajdziemy tam sporo wysokiej jakości motywów, uznanego autora, dzięki temu mamy pewność, że motywy będą regularnie aktualizowane.

Na koniec, można jeszcze, raz na jakiś czas spoglądać do sklepu themeforest.net, gdzie często pojawiają się różne promocje i bardzo dobre motywy możemy pobrać zupełnie za darmo.

Na co zwrócić uwagę, wybierając motyw?

Przede wszystkim – zwróć uwagę na to czy motyw jest na pewno darmowy. Jeśli na jednej stronie, za pobranie motywu należy zapłacić, a inna strona oferuje nam go za darmo – bardzo możliwe, że ta „darmowa” wersja została wyposażona w złośliwy kod, który zainfekuje naszą stronę. Oprócz tego – sprawdź kiedy pojawiła się najnowsza wersja motywu i prześledź historię aktualizacji. Jeśli motyw jest aktualizowany bardzo rzadko, albo nie pojawiła się nowa wersja od bardzo dawna – istnieje duże prawdopodobieństwo, że motyw został porzucony przez autora. Wówczas – w chwili znalezienia luki w komponentach motywu – nasza strona również może zostać zainfekowana.