Skuteczny i tani email marketing z Sendy

Mimo wzrostu znaczenia Social Media w ostatnich latach, email marketing wciąż jest jednym z podstawowych kanałów komunikacji z klientami, którego w żadnym wypadku nie można ignorować. Każdy kto zaczyna przygodę z email marketingiem – dochodzi do tego samego wniosku – trzeba było zająć się tym tematem dużo wcześniej.

Czym jest email marketing?

Email jest najstarszym sposobem komunikacji w Internecie. Na rok 2019 szacuje się, że ilość użytkowników kont email na świecie to blisko 4 miliardy, zatem – mniej więcej co 2 osoba na świecie posiada własne konto email. Dla porównania – kont na portalu FaceBook jest nieco ponad 2 miliardy.

Wykorzystując email jako kanał marketingu – masz możliwość dotrzeć do największej liczby ludzi na świecie. Dodatkowo – email, często jest uważany za jedno z najbardziej prywatnych miejsc w Internecie. Zwłaszcza w dobie wszechobecnych smartfonów.

Email marketing pozwala na budowanie wysokiej jakości oraz trwałych relacji z klientem, a same koszty kampanii są bardzo niskie, przez co – umiejętnie wykorzystując to narzędzie możliwe jest osiąganie bardzo wysokich zwrotów z inwestycji.

Czego używać do email marketingu?

Ręczne wysyłanie wiadomości email jest jak najbardziej możliwe, ale szybko się znudzi i będzie utrapieniem zamiast fajnym narzędziem do sprzedaży. Dlatego też – w email marketingu stosuje się specjalne narzędzia takie jak Active Campaign, Mailchimp, Drip i wiele innych. Firmy te oferują swoje usługi w modelu abonamentowym i w zależności od wielkości bazy adresów email przyjdzie nam zapłacić od kilkunastu do czasami nawet kilkuset dolarów miesięcznie (to jednak już przy na prawdę dużych bazach). Dzięki temu jednak, uzyskujemy dostęp do narzędzia, w którym możemy prowadzić naszą bazę adresów email, wysyłać kampanie marketingowe, tworzyć segmenty klientów, zadbać o zgodność z RODO, tworzyć autorespondery, a na koniec przeanalizować swoje działania na bardzo rozbudowanych statystykach. Brzmi pięknie, czy jednak nie da się taniej? Otóż da się, dlatego też warto zapoznać się z Sendy.

Czym jest Sendy?

Sendy jest narzędziem do email marketingu instalowanym samodzielnie, na własnym hostingu, który do wysyłania wiadomości używa usługi Amazon SNS. Dlaczego jest to istotna cecha? Sendy pozwala na zminimalizowanie kosztów wysyłki wiadomości do $1 za 10 000 wysłanych wiadomości. Do tego dochodzi jeszcze koszt zakupu samego oprogramowania, który na dzień dzisiejszy wynosi $59, jednak później – wysyłka wiadomości jest, powiedziałbym – niemalże darmowa. Warto zwrócić uwagę jeszcze na jedną rzecz – jeśli wiadomości email wysyłane są z Amazonowej chmury EC2 – miesięcznie mamy do dyspozycji 62 000 wiadomości za darmo. Jeśli zatem – do tej pory nie korzystaliśmy z chmury Amazona i skorzystamy z darmowej instancji serwera w Amazon EC2 w ramach Free Tier – system do email marketingu przez rok będzie całkowicie darmowy (przy założeniu, że wysyłamy mniej niż 62 000 wiadomości miesięcznie).

Aplikację można zakupić na stronie autorów https://sendy.co