Po co mi strona internetowa?

Internet jest wszędzie. Bez względu na to gdzie jesteś, masz możliwość skorzystania z Internetu. Jest w Twoim domu, pracy, w autobusie jadąc do pracy. Jest w Twoim komputerze, telefonie, tablecie, telewizorze, zegarku. Są już nawet samochody, które mają zainstalowany przez producenta modem GSM wraz z kartą SIM, dzięki czemu możesz korzystać z internetu na wielkim wyświetlaczu Twojego samochodu.

Mówi się, że jeśli czegoś nie ma w Google – to nie istnieje. Ludzie którzy tak twierdzą mają bardzo dużo racji. Jeśli czegoś szukamy, zwykle w pierwszej kolejności siadamy do komputera, bądź bierzemy telefon komórkowy do ręki, uruchamiamy Google i wpisujemy hasło ma temat którego szukamy informacji. W ułamku sekundy pojawi się lista, czasami milionów stron związanych z tematem o którym chcemy poczytać. Przy tak dużej ilości danych zgromadzonych w Internecie, jeśli nie ma Cię tam – ludzie mogą uznać że w ogóle nie istniejesz. Na świecie istnieje ponad 7 miliardów ludzi, z czego ponad 40% korzysta z Internetu. Dla nich nie istniejesz. Czy tego chcesz?

Strona internetowa to Twoje miejsce w sieci, Twój kawałek podłogi, gdzie możesz wbić chorągiewkę z Twoim nazwiskiem czy nazwą firmy. Bez względu na to czy prowadzisz firmę czy nie, potrzebujesz swojej strony internetowej. Będzie ona Twoja wizytówką, opisem Ciebie, Twoich produktów czy usług. Będziesz mógł opisać czym się zajmujesz, co sprzedajesz i dlaczego jesteś wyjątkowy. Wyobraź sobie, że nawet jak szukasz pracy, Twój potencjalny pracodawca zapewne poszuka sobie informacji o Tobie w internecie. Czy nie byłoby dobrze jakby trafił na stworzona przez Ciebie stronę na której będziesz mógł pokazać, że jesteś osobą z ambicjami i pasją?

Zatem nie zastanawiaj się dłużej i już teraz zacznij budowę swojej strony internetowej! Na tym blogu znajdziesz kilka wskazówek które pomogą Ci wybraniu hostingu, oraz stworzeniu swojej pierwszej strony internetowej.